Paskutinė prokurorų viltis – slaptas teismas (Atviras Algirdo Paleckio laiškas iš kalėjimo Nr. 5)

Šiomis dienomis sulaukiau eilinės šmeižto dozės iš prokuratūros pusės. Iki šiol net nežinojau tokios pavardės – N. Filipčenko – o, „pasirodo“, esu su juo, nuteistu už šnipinėjimą Rusijai, „susijęs“. Tai feikų feikas. Nepavydžiu prokurorei Vilmai Viduginienei, kuriai teks „įrodinėti“, kad balta yra juoda.


Neveltui prokuratūra dabar iš anksto skelbia, kad teismas turėtu būti slaptas. Nes tik slaptame teisme ji galėtu visus galus paslėpti į vandenį. Būtent tam ir sugalvota istorija su mano „ryšiais“ su N. Filipčenko. Esą, kadangi jo byla nagrinėta slaptai, kaip valstybes paslaptis, tai dabar, mašinaliai padarius jos „copy-paste“ į mano bylą, prokurorai tikisi, kad ir mano teismas bus slaptas. Naivu. Tiesa vis tiek išlis.

Melas ant melo. Gal kas jau pamiršo, bet dar neseniai prokurorai skelbė, kad mano byloje „demaskuotas ištisas šnipų tinklas“. Kur dabar tas „tinklas“, kas nustatytas iš jo narių?… Per šiuos 9 mėnesius, neradę „šnipų“ tarp mano pažįstamų, prokurorai todėl ir prisiminė seną, 2015 metų N. Filipčenko bylą.

Prokurorė kelis kartus teigė, kad kratos namuose metu „Paleckis naikino dokumentus“. Palaukit, ponia, ar jūs nežinote, kad kratos metu įtariamasis „lyšno“ judesio padaryti negali, nes prie jo – keli pareigūnai? Kreipiausi dėl šio šmeižto į kratai vadovavusį pareigūną. „Tai netiesa, ką ji sako“ , – atsakė jis. Ir pasiūlė skaityti kratos protokolą. Jame – jokių pažeidimų iš mano pusės.

Suėmė mane slaptai, nuslėpę tai nuo visuomenės. Dabar tikisi teisti slaptai. Nepavyks. Bylos politizacijos mastai jau ir Briuseliui akis bado.Algirdas Paleckis

2019-07-24

Vilniaus pataisos namai