Paskelbti Šnobelio premijos laureatai

2020 m. Šnobelio premija, kuri yra alternatyvi parodija garsiam tarptautiniam apdovanojimui – Nobelio premijai, buvo skirta devynių valstybių: JAV, Rusijos, Baltarusijos, Turkmėnistano, Didžiosios Britanijos, Indijos, Brazilijos, Meksikos ir Turkijos vadovams.


Laureatų paskelbimo ceremonija vyko JAV Harvardo universitete.


Paprastai Šnobelio premija skiriama mokslininkams už abejotinus mokslo pasiekimus ir idėjas. Aukščiau išvardytų šalių vadovai gavo apdovanojimą kategorijoje „Medicininis išsilavinimas“.


Šnobelio premijos Organizacinis Komitetas mano, kad šių valstybių lyderiai „pasinaudojo koronoviruso pandemija, norėdami parodyti pasauliui, kad politikai gali turėti reikšmingesnę įtaką „gyvybei ir mirčiai“ nei mokslininkai bei gydytojai“.

Kitose nominacijose Šnobelio premijos buvo įteiktos už narcizų atpažinimo metodo sukūrimą tiriant jų antakius, už įrodymą, kad daugelis entomologų (tiriančių vabzdžius) bijo vorų.

Ekonominiai apdovanojimai buvo skirti mokslininkams, kurie bandė susieti gerovę su bučinių skaičiumi tarp gyventojų. Be to, vienas iš mokslininkų gavo apdovanojimą už peilio pagaminimą iš fekalijų.

SP Infocentras