Pasakyk NE turto nusavinimui!

2023 m. spalio 26 d. , ketvirtadienis, 11:00 val.

Martyno Mažvydo biblioteka, Gedimino prospektas 51, Vilnius

Spalio 26 dieną ~11:30 Seimas planuoja priimti galutinį įstatymą nekilnojamojo turto apmokestinimui. Šiuo įstatymu apmokestinami absoliučiai visi būstai, įskaitant vienintelį turimą, o tuo pačiu drastiškai sumažinami mokesčiai turtingiems turto valdytojams.

Mokestis taikomas nuo apgaulingų medianų, kurios gautos prie turto priskyrus šiltnamius ir sandėliukus, bei garažus, ir išvedus jų medianą pritaikant kaip mokesčio atsparos tašką. Pavyzdžiui, namas Kėdainių rajone 10 000 eurų. Už tokią sumą išeina tik lūšna be langų, o nuo 10 000 eur jau reikės mokėti mokesčius.

Žmogus turi kažkur gyventi, tad vienintelio gyvenamojo būsto apmokestinimas yra faktinis turto nusavinimas. Jūs mokėsite nuomą už savo pačių įsigytą būstą, kurį įsigydami jau mokėjote mokesčius nuo pajamų.

Laikui bėgant žmonės sensta, mažėja jų pajamos, o nekilnojamo turto vertė atvirkščiai, auga. Tad sulaukę pensinio amžiaus mes greičiausiai nebeturėsime iš ko susimokėti už savo vienintelius namus ir arba turėsime kraustytis į gatvę, arba (jei valdžia leis) atiduoti juos valstybei, arba mokestinę skolą perleisti paveldėtojams.

Tai yra faktinis nuosavybės nusavinimas „Tu nieko neturėsi ir būsi laimingas“ Be to, jaunos šeimos, pasiėmusios paskolas, bus priverstos papildomai mokėti dar ir NT mokestį. Jei pavyzdžiui Vilniuje NT mediana 60 000 eurų, o naujos statybos butai kainuoja po 200 000 eurų ir daugiau, -Tai kiek turės uždirbti žmonės kad susimokėti visus mokesčius?

Priėmus šį įstatymą, nutiks taip, kad iš valstybės nuomositės savo pačių būstą tol, kol išgalėsite susimokėti už nuomą.

Ateikite, atsineškite bet ką kas kelia triukšmą ir pasakykite NE turto nusavinimui!

Taip, šiandien jūs uždirbate ir pajėgsite susimokėti, -Bet ar taip bus visada? Ar neteks senatvėje pasigailėti, kad neskyrėte poros valandų savo teisėms apginti?

Ateik!

Pasakykime NE mokesčiui už vienintelį būstą!

2023 m. spalio 26 d. , ketvirtadienis, 11:00 val.

Martyno Mažvydo biblioteka, Gedimino prospektas 51, Vilnius

Pilietis