Laiškas iš kalėjimo bei pokalbis apie vartojiškumą, kapitalizmą ir kairiąją alternatyvą

Teisingumo Aušros“ pirmininko, Lietuvos opozicinio politiko ir politkalinio A. Paleckio laiškas iš kalėjimo bendražygiams

***

Sveiki visi!

Pareigūnai tiksliai nesako, bet atrodo, kad antradienį važiuosiu į Kauną, Technikos (ar Technikų) gatvę, kur ir būsiu kalinamas. Dėl lankymų irgi dar neaišku, panašu, kad 1 kartą per savaitę. Skambutis tėra galimas vienas per dieną ir tik 15 minučių. Užtat laiškai – neribotais kiekiais.

Nuotaika gera, kovinga, – kuo sudėtingesnes sąlygas jie, landsbergiai, mums sudarys, tuo stipriau mes jiems atsakysim.

Turiu planų, kaip efektyviausiai praleisti čia man skirtą laiką, kad būtų padaryta maksimali nauda mūsų Idėjai ir maksimali žala – landsbergių sistemai, JAV marionetėms Lietuvoje. Laukiu pasimatymų su jumis, kad visa tai aptartume ir suplanuotume.

O mūsų Idėjai – socialiniam teisingumui ir gerai kaimynystei – reikės daug idėjinių žmonių, todėl jų sutelkimas – esminis uždavinys dabar. Jie susitelks, jeigu mūsų judėjimo branduolyje vyks branduolinė reakcija, t. y. jeigu jame bus visad karšta nuo drąsių ir išmintingų iniciatyvų, darbų, netikėtų ir nestandartinių, bet gerai pasvertų žingsnių.

Dabar jums svarbu demaskuoti, kaip ir kodėl kosmiškai kils dujų ir elektros kainos. Valdžia bando užglaistyti šį kilimą laikinomis kompensacijomis, bet jos tik atitolins krizę.

Iki!

Algirdas P.

22. 05. 13.

Rasų g. kalėjimas, Vilnius

***

Algirdas Paleckis ir Kristoferis Voiška apie vartotojišką gyvenimo būdą, kapitalizmo istoriją ir dabartį, žmogaus nužmogėjimo procesus bei apie galimą kairiąją, socialistinę alternatyvą visuotinai degradacijai.