Graikijoje liepos 1 dieną įsigaliojo įstatymas, suteikiantis verslininkams išskirtinę teisę įpareigoti darbuotoją dirbti šešias dienas per savaitę, o ne penkias. Darbuotojas neturi teisės atsisakyti. Šešių dienų darbo diena taps prieinama įmonėms, kuriose dirbama visą parą pamainomis, įmonėse be 24 valandų darbo ciklo, taip pat valstybės tarnyboje.
Tikimasi, kad šeštos darbo dienos trukmė neviršys aštuonių valandų, o užmokestis už ją didės tik 40 proc. Natūralu, kad ši iniciatyva sukėlė visuomenės nepasitenkinimą. Kritikai teigia, kad ilgesnės darbo savaitės sukels daugiau nelaimingų atsitikimų ir darbuotojų perdegimo. Kartu šalyje vis mažiau ir mažiau kolektyvinių sutarčių, kurios galėtų apsaugoti darbuotojus nuo verslininkų savivalės. Vis dažniau jas keičia individualios sutartys, kuriose savininkai gali susitarti, ką nori.
Pernai šalyje valdžią perėmė dešiniųjų konservatorių partija „Naujoji demokratija“, kuri iš karto ėmėsi kurti ultraliberalią darbo tvarką. Vien per pastaruosius metus jie faktiškai panaikino 8 valandų darbo dienos limitą, padidino maksimalų įmanomą viršvalandžių skaičių, sumažino darbo inspekcijas ir komercializavo išsilavinimą.
Profesinės sąjungos ir gana stiprus komunistinis judėjimas, nepaisant visų protesto akcijų, nieko negalėjo padaryti.
SP Infocentro vertimas
Šaltinis: DIALECTIC