Daugiamilijoninis streikas Indijoje

2020 m. lapkričio 26 d. Indijoje įvyko bandranacionalis streikas. Į miestų gatves išėjo daugiau nei 250 milijonų Indijos darbininkų ir ūkininkų. Šis protestas jau tapo didžiausiu žmonijos istorijoje. Didelė Indijos gyventojų dalis streikavo prieš priemones, skirtas remti vietos verslą.


10 centrinių šalies profesinių sąjungų ir dešimtys nepriklausomų federacijų ragino imtis plataus masto veiksmų visoje šalyje. Tuo pat metu daugiau kaip 300 ūkininkų organizacijų kvietė į dviejų dienų protestą.


Indijos darbininkai ir ūkininkai streikavo protestuodami prieš nepopuliariąją kraštutinių dešiniųjų Narendros Modi vyriausybės politiką. Be to, protestuose dalyvavo moterų teisių draugijos, studentų būreliai ir kitos pilietinės asociacijos. Visi jie nepatenkinti įvestu taupymo režimu ir įmonių privatizavimo planais.


Be to, Modi vyriausybė ketina supaprastinti darbuotojų atleidimo procedūrą. Ir tai vyksta būtent tuo metu, kai nedarbo lygis vis dar yra aukštas dėl koronaviruso pandemijos, o šalies BVP sumažėjo rekordiškai 23%. Darbininkai ir ūkininkai taip pat reikalavo padidinti minimalų atlyginimą, minimalią pasėlių supirkimo kainą ir panaikinti priimtus žemės ūkio įstatymus.


Streikas įvyko nepaisant stipraus policijos spaudimo. Prieš streikuojančius buvo naudojamos vandens patrankos, jie buvo mušami lazdomis. Siekdama neutralizuoti judėjimą, policija užtvėrė kelius į Delį (Indijos sostinę, kurios siekė protestuotojai), tačiau žmonės pralaužė blokadą ir sėkmingai įžengė į miestą.

Kaip teigė Indijos profesinių sąjungų centro (CITU) generalinis sekretorius Tapanas Senas: „.. Šiandienos streikas yra tik pradžia. Vėliau vyks daug intensyvesnė kova “.

SP Infocentras

Šaltiniai:

https://peoplesdispatch.org/…/250-million-people…/

http://www.industriall-union.org/ru/bolee-250-millionov-rabochih-prisoedinilis-k-zabastovke-v-indii

https://youtu.be/PpUOS7TTrvc

https://youtu.be/1cSbusP9N0E