Broliai -komjaunuoliai Kononovičiai paleisti iš kalėjimo

Ukrainos politiniai kaliniai, broliai – komjaunuoliai Michailas ir Aleksandras Kononovičiai buvo perkelti iš Kijevo kalėjimo kameros į namų areštą.

Kononovičiai buvo suimti praėjusį pavasarį – prasidėjus Rusijos kariniams veiksmams Ukrainos teritorijoje, nes jie ir toliau organizavo ir vykdė antivakarietiškas ir anribanderiškas protesto akcijas. Ukrainoje, kaip žinia, kitaminčių valymas įgavo totalinį mastą.

Spaudoje buvo skelbiama, kad broliai, kaip ir kiti politiniai kaliniai, buvo kankinami ir visokeriopai žeminami. Girdėjosi nemažai raginimų jos paleisti iš Rusijos ir Baltarusijos (Kononovičiai yra Voluinės srities baltarusių bendruomenės nariai).

Tačiau realiai Kijevo režimas sureagavo į kitus dalykus. Ukrainos valdžia nusprendė paleisti Kononovičius po to, kai įvairiose Europos šalyse prie Ukrainos ambasadų įvyko daugybė kairiųjų partijų organizuoti solidarumo su broliais – komjaunuoliais, mitingai.

Kononovičius režimas nusprendė paleisti iš tardymo izoliatoriaus į namų areštą – su „apykojėmis“. Jiems ir toliau gresia ilgas kalėjimas ir galimas fizinis susidorojimas.

SP Infocentras