A. Paleckiui sušvelnintos intensyvios priežiūros sąlygos (Video)

Šiaulių apygardos teismas birželio 8 d. posėdyje nusprendė sušvelninti per ikiteisminį tyrimą beveik pusantrų metų kalėjimo vienutėje praleidusiam opoziciniam politikui A. Paleckiui skirto namų arešto sąlygas.


A.Paleckiui buvo užsegta apykojė, iki šiol jam buvo leista išvykti tik į teismo posėdžius. Dabar teismas nutarė, kad Algirdas Paleckis nuo 17 iki 7 valandos įpareigotas būti savo gyvenamojoje vietoje Vilniuje ir neišvykti iš miesto ribų, išskyrus atvejus, susijusius su dalyvavimu teismo posėdžiuose.


Per praeitą posėdį A. Paleckis kreipėsi į bylą nagrinėjančią teisėją prašydamas sušvelninti kardomąją priemonę – jis tvirtino, kad dėl pašlijusios sveikatos, jam reikia lankytis pas gydytojus, o taip pat sportuoti norint palaikyti fizinę formą.


Jam jau ir taip yra skirtos dar dvi kardomosios priemonės – 50 tūkst. eurų užstatas bei asmens dokumentų paėmimas.


Šiaulių apygardos teismas atsižvelgė į tai, kad A. Paleckiui apskritai buvo uždrausta išvykti iš namų, net vykti į gydymo įstaigą ar susitikti su advokatais, o byloje nėra duomenų, kad jis būtų kaip nors pažeidęs kardomosios priemonės sąlygas.

Kitas Šiaulių apygardos teismo teismo posėdis numatytas birželio 22 d. 10.00 val. 
 

A. Paleckis taip vadinamoje „šnipinėjimo“ byloje laikosi nuoseklios pozicijos, nepripažįsta savo kaltės ir teigia, kad ši byla – tai Lietuvos valdžios kerštą už jo domėjimąsi 1991 metų sausio 13 dienos įvykiais, kad jis yra persekiojamas už savo politinę ir žurnalistinę veiklą.
 

Nuo pat pradžių jis reikalavo viešo teismo proceso.

SP Infocentras