Pažadėtoje „Gerovės Lietuvoje“ kainos kyla kaip ant mielių

Nuo pat rinkimų į Seimą 2020 rezultatų paskelbimo laukiau, kad gi vėl atsiskleis akubilo sektos „suvaldė ekonominę krizę“ grupė „naktiniai reformatoriai“. Pusę metų jie stebino visą Lietuvą savo idiotizmu koronaviruso isterijos performanse ir jiems tai puikiai sekėsi. Nepopuliariausio Lietuvos istorijoje politiko Savanorio Nr.1 augintiniai būtų ir toliau juokinę žmones savo proamerikietiškomis klounadomis, tačiau gyventi jie turi plėšdami savo šalį. O gyventi prabangiai jie labai mėgsta.

Užingridos Šimonytės konslibų vyriausybė labai stengėsi pabloginti Lietuvos ekonominę situaciją, sužlugdė visus naudingus Lietuvai ekonominio bendradarbiavimo projektus su Kinija, Baltarusija, Rusija, energetikos ministras d.kreivys darė viską, kad pigi elektros energija, nafta, dujos nepatektų į Lietuvą. Ir štai jų „efektyvaus menedžmento“ rezultati jau per pusę metų smogė per eilinių Lietuvos vartotojų skurdžius šeimų biudžetus – VISKAS BRANGZZZ! Pensininkams numetė figos lapelį skurdui pridengti, tačiau visai Lietuvai konslibai pasiryžę, kaip ir 2008-2012 metais, numauti paskutines kelnes. Ir tai tik pradžia – liberalai ir konservatoriai turi dar daug panašių „projektų“.

Jie sako, kad, rinkose augant žaliavų kainoms, reikia didinti elektros kainą nuo liepos daugumai vartotojų vidutiniškai apie 8 proc., o dujų kainą namų ūkiams – 26-50 proc. O gal reikia patraukti iš valdžios konslibus ir kainos stabilizuosis?…

Jei Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT) pirmadienį patvirtins naujus tarifus gyventojams, (O VERT yra kontroliuojama konslibų, savi žmonės ir , žinoma , jie patvirtins naujų kainų padidėjimą – jie iš to gyvena prabangiai) bendrovės „Ignitis“ populiariausias „standartinis“ vienos laiko zonos tarifas didėtų 7,8 proc. (1,1 cento) iki 15,2 cento už kilovatvalandę (su PVM), dviejų laiko zonų – 9,9 proc. (1,6 cento) iki 17,7 cento (dienos) ir 6 proc. (0,6 cento) iki 10,6 cento (nakties ir savaitgalio), nurodoma VERT posėdžiui skirtoje pažymoje.

Plano „namai“ vienos laiko zonos tarifas augs 7,1 proc. (0,9 cento) iki 13,6 cento, o dviejų laiko zonų – 8,9 proc. (1,3 cento) iki 15,9 cento (dienos) ir 4,3 proc. (0,4 cento) iki 9,7 cento (nakties). Abonentinis mokestis nesikeis.

Vartotojams, perkantiems elektrą iš žemos įtampos tinklų, viršutinė kainų riba augs 8,71 proc. iki 12,385 cento už kWh (be PVM), iš vidutinės įtampos tinklų – 8,07 proc. iki 9,084 cento. Šiuo metu jos yra atitinkamai 11,393 ir 8,406 cento.

Dujų maistui gaminti kaina augtų 26 proc. – nuo 50 iki 63 centų už kubinį metrą (su PVM), o pastovioji dalis liktų tokia pati – 56 centai.

Iki 20 tūkst. kubų dujų per metus (šildymui) suvartojantiems namų ūkiams kaina didėtų 46,4 proc. nuo 28 iki 41 cento, o sunaudojantiems daugiau – pusantro karto nuo 26 iki 39 centų, o pastovioji dalis išlikti tokia pat – 3,99 euro.

Konslibų užsėsta VERT tvirtina, kad dujos brangsta dėl žaliavų brangimo rinkose, bet mes visi žinome, kad jas brangina konservatorių idiotizmas ir liberalų patologinis polinkis vogti.

VERT teigimu, elektros įsigijimo kaina, dabar siekianti 4,240 cento už kWh, nuo liepos didėtų iki 5,036 cento, o jos augimą lemia didesnės ateities sandorių, apyvartinių taršos leidimų (ATL) kainos bei žaliavų – dujų, naftos, anglies – brangimas tarptautinėse rinkose. Tikrai? Rusija sako, kad BRELL tinkle kaina stabili, ją tik didina D.Kreivio sąjūdietiški bandymai atsijungti nuo stabiliai veikiančios elektros energijos tiekimo sistemos ir jo nesibaigiančios brangiai kainuojančios naujų jungčių statybos, kai reikia tik naudotis nemokamai gauta ir tarybų valdžios sistema. Sako , bezdžionės kairę ausį kasosi būtinai dešine ranka. D.Kreivys ir konslibų zooparkas , panašu, tą veiksmą atlieka dar sudėtingiau – kaire ranka dešinę ausį ir dar per tarpkojį..

Nuo šių metų pradžios elektros kainos viršutinė riba buitiniams vartotojams, perkantiems elektrą iš žemos įtampos tinklų, augo 4,5 proc., o „standartinis“ vienos laiko zonos tarifas brango 2,9 proc. ir dabar kainuoja 14,1 centą už kWh (su PVM).

VERT nustatomi tarifai taikomi tik tiems buitiniams vartotojams, kurie per metus suvartoja mažiau kaip 5 tūkst. kWh elektros ir nėra pasirinkę nepriklausomo tiekėjo.

Laikas tuos „efektyvius menedžerius“ siųsti į kvalifikacijos kėlimo kursus, kad išmoktų gauti pigios energijos greitai ir daug

Jonas Kovalskis