JAV politikai išsigando emigrantės iš Kazachstano

JAV baiminasi, kad „komunistė“ Saule Omarova sunaikins „laisvą“ kapitalizmą

***

JAV prezidentas Džo Baidenas į iždo departamento valiutos kontrolieriaus postą skiria Saulę Omarovą, emigravusia iš Kazachstano į JAV. Tačiau kai kurie politikai abejoja dėl jos kandidatūros. Priežastis – Omarovos pareiškimai apie finansinių paslaugų sektorių, taip pat jos diplominis darbas „Karlo Markso ekonominė analizė ir „Kapitalo“ revoliucijos teorija“, kurį ji parašė studijų Maskvos valstybiniame universitete laikais.

„Finansinių paslaugų pramonė, mano nuomone, ir manau, kad aš čia ne viena, yra kvailelių pramonės kvintesencija“, – pareiškė Omarova jau būdama Kornelio universiteto teisės profesorė.

Senatorius Džonas Testeris sakė yra „susirūpinimą“ dėl Omarovos pozicijos, kad Federalinis rezervų bankas, o ne privačios institucijos, turėtų teikti amerikiečiams banko sąskaitas. JAV Senato bankų komiteto narys Petas Tumy paprašė Omarovos pateikti savo diplominio darbo kopiją anglų ir rusų kalbomis, kad komitetas ją svarstytų ne vėliau kaip spalio 13 d.

Saule Omarova gimė Tarybų Sąjungoje dabartiniame Kazachstane ir 1989 metais baigė Maskvos valstybinį universitetą. 2019 metais ji Tviteryje rašė apie vyrų ir moterų darbo užmokesčio skirtumus Jungtinėse Valstijose ir kaip geriausią modelį nurodė TSRS.

SP Infocentras

(Pagal užsienio spaudą)