Antrasis marksistinis forumas

Maskvoje vyko antrasis marksistinis forumas „Socialiniai mokslai TSRS ir jų vaidmuo XXI amžiuje“, skirtas Tarybų Sąjungos 100-mečiui. Tris dienas trukusio forumo atidarymas vyko Maskvos M. Lomonosovo vardo valstybinio universiteto Filosofijos fakultete.

Forumas subūrė žinomus mokslininkus – filosofus, sociologus, ekonomistus, istorikus, šiuolaikinius marksistinių studijų atstovus.

Forumo dalyviai teigė, kad pagrindinis jo tikslas – prisiminti, kokia buvo Tarybų Sąjunga, kas lėmė jos žlugimą. Kaip šiandien sukurti naują valstybę ant marksistinių pamatų.


Pasauliui reikia socializmo, tai yra vienintelis šansas gyventi padorų gyvenimą.


Kalbėdami apie TSRS 100-metį, pranešėjai pažymėjo, kad Tarybų Sąjungos žlugimas nereiškia, kad marksizmo teorija nustojo egzistavusi. Vyksta reikšmingi pokyčiai, įskaitant jaunimą, kurio tarpe marksistinis mokymas sulaukia gyvo susidomėjimo.


Kapitalistinis neoliberalus globalizacijos modelis susiduria su vis didesniu pasipriešinimu nacionalinėse valstybėse. Globalinių ekonominių prieštaravimų aštrėjimas, naujas pasaulio persiskirstymas lemia politinės įtampos didėjimą. Tai galima matyti šiandien Europoje, Azijoje ir Amerikoje.

SP Infocentras